DJ LUMIERE

Author: admin

Dj Lumiere patří bezpochyby k našim nejlepším houseových DJ. Na české hudební scéně se objevuje od roku 1994. Aktivně začal hrát v klubech Radost FX, Roxy, Mecca po boku dalšího výborného Dj Loutky.

dj_lumiereDj_Lumiere_2

V roce 2000 cestuje za hranice české republiky, aby během dalších tří let vystoupil v prestižních pařížských klubech Elysée Montmartre, laEnfer, Follies Pigalles. Poté pokračuje po celé Evropě, kde sklízí ohlasy u návštěvníků vyhlášených klubů Nautilus (Bordeaux, FR), Robert Johnson (Frankfukt n. Moh.), Locus (Švédsko), Piekarna (Varšava).

DJ Lumiere, vlastním jménem Lumír Kiesewetter, hraje především funky deep house, který se díky svým vokálovým a jazzovým prvkům zcela odlišuje od běžných českých houseových setů.

DJ Lumiere nejdéle působil v klubu Radost FX, kde si v housové noci Honeypot si zahrál po boku takových DJ jako jsou Miguel Migs, Josh Wink, Charles Webster, Felix da Housecat, , Ben Watt ….

To,  že DJ Lumiere umí hrát a patří tak tomu nejlepšímu, co v Čechách máme, svědčí i fakt, že si zahrál, jako předskokan před kapelami Stereo MC’s, Deep Dish, Jazzanova, Circulation…

Jako producent vydal v roce 2001 první singl Good-bye Illusions, který vyšel u labelu Beeswax a později se objevil v top chart Peta Moose, Funk D´Void a Jef K.

DJ Lumiere dnes pravidelně působí v Buddha baru v Praze a občas se objeví na house párty u Bukanýra. Všem doporučuju navštívit některou z jeho akcí a věřte, že vás jeho sety opravdu nenechají sedět. Je to prostě pan DJ a navíc pohodovej člověk. :o

Níže jsem vybral ty, které považuji za nejpodařenější:

Dj_Lumiere_Neverending_deep_house.mp3 (174 MB)

Dj_Lumiere_for_Siddharta.mp3 (135 MB)

DJ_Lumiere_Bukanyr_mix.mp3 (183 MB)

Dj_Lumiere_On_the_boat.mp3 (183 MB)