DJ TRÁVA

Author: admin

DJ Tráva patří k nejstarším a bezesporu i nejlepším českým DJ. Je známý svým odporem k rozhovorům, punkovým čírem a pokérovanýma rukama. Když jsem ho porvé viděl v klubu Roxy, nechtěl jsem věřit tomu, že ten dredatý týpek je DJ Tráva. Ihned jak se postavil za gramce a začal hrát, tak jsem věděl, že mě tenhle týpek dost zasáhne do života. Dodnes ho považuju za českou deep-houseovou špičku a vždy si ho rád poslechnu naživo.

Kdo by neznal DJ Trávu, jako by nežil českým deep/tech housem.

dj_trava1dj_trava_2dj_trava_7

Vlastním jménem Petr Votava. Jeho DJ přívlastek vznikl částečně díky jeho příjmení a hlavně kvůli události v osmé třídě, kdy u něj byla zabavena proslule známá zelená rostlina. :) Pochází z muzikantské rodiny, kde jeho dědeček hrál v české filharmonii. V roce 1989 emigroval do bývalého západního Německa, kde dlouho nepobyl, protože se paradoxně  pár dní poté, otevřeli hranice.

 

DJ Tráva započal svoji  profesionální dráhu v roce 1995, kdy se stal residentem legendárního klubu Bunkr. V roce 1996 se stěhuje do starého známého klubu ROXY, kde se stává residentem a pořádá své akce In the mix. V Roxy také hraje pravidelně s Dj Loutkou na párty SHAKE , která se v roce 1999 stává nejlepší párty roku.

shake_2shakesignificant other

Od roku 1997 je DJ Tráva členem a skladatelem projektu SIGNIFICANT OTHER.V roce 2001 s tímto projektem vydává první album MONGO.LOVE,  na kterém je hostem například zpěvačka Charlie One (Ohm Square). S tímto albem, které obsahuje 9 tracků sklízí úspěchy na české taneční scéně a pomalu nelze opomenout ani to, že první track „Close To Your Heart „se stal součástí legendární chill out kompilace Café Del Mar.

V roce 1999, 2000 a 2002 je DJ Tráva pravidelně  oceňován  DJem roku a v roce 2002 získává ocenění i na Slovensku.

V Tripmagu vydával CD kompilace (Tráva Mix 02 – rok 2000, Tráva Mix 03   – rok 2001, Tráva mix 04 – roky 2004), které ho okamžitě dostaly do povědomí všech elektronických přívrženců. Já osobně tyto CD dodnes poslouchám. :)

mix 02mix_3mix_4

V roce 2000 je jeho další klubová párty MIX vyhodnocena jako nejlepší párty roku. V tomto roce se DJ Tráva stává zakladatelem a majitelem labelu Lex Rekord. Později si krátce vyzkoušel roli učitele ve vlastní DJ škole, tato epizoda jeho života však trvá jen několik měsíců.

Navštívil spoustu zahraničních zemí, kde se potkal s takovými velikány, jakými jsou Carl Cox, Jeff Mills, Underworld, Prodigy, Chemical Brothers, Fatboy Slim, Massive Attack, Laurent Garnier, Josh Wink …

Od DJ Trávy mám opravdu dost setů, budu je tedy přidávat postupně:

DJ Tráva – Deep Up vol.9 (88 MB)

Dj_Trava-_Deep_Up_8_live_Chapeau_Rouge_11_02_2011.mp3 (125 MB)

DJ_Trava_I-love-House-Nitra-Slovakia.mp3 (155 MB)

DJ_Trava_deep_up_4_leclan.mp3 (82 MB)

DJ_Trava_SUMMER-ENERGY.mp3 (55 MB)

DJ_Trava_Deep_up_7.mp3 (54 MB)

DJ_Trava_Mango.mp3 (76 MB)

DJ_Trava_Roxy.mp3 (46 MB)