JOSH WINK

Author: admin

Vlastním jménem Joshua Winkelman, narozen v roce 1970 ve Philadelpii  V USA, je DJ, majitel labelu, producent, remixer a umělec obecně. Josh Wink patří k nejvýznamnějším představitelům stylu techno a house v USA v roce 1995.

josh_wink_1josh_wink_5

Mladý Josh Wink, studoval tři roky klavír a klarinet. Jeho zájem o DJing začal už ve 13 letech, kdy se učil od svého kamaráda, který hrál v rádiu v Philadelpii. Bylo to v době, kdy se po vzoru své matky a bratra stal vegetariánem.

Jako dospívající, se v roce 1986, rychle seznámil s Djskou technikou a uměním a začal aktivně hrát. V roce 1988 se seznámil s Kingem Brittem, fanouškem rapu, acid jazzu a byl to pro něj zlomový rok, protože se stal plnoletým a mohl tak plnohodnotně hrát v klubech. V roce 1990 společně s Kingem Brittem začali vytvářet originální skladby a mixy a současně také založili nezávislý nahrávací label OVUM Recordings.

Winkův současný styl je směs techna, acidu, minimalu, housu, drum and bassu a experimentální hudby. Je to prostě různorodý týpek :o

Asi největší vliv na jeho hudbu měla formace Kraftwerk a styl Chicago House. Nicméně zařadit Joshe Winka do jednoho stylu je opravdu těžké.

V rozhovorech uvádí, že jeho hudba je „postavena na napětí“, protože díky experimentům se samplery, efekty, a filtry a teorii pokus-omyl, se prostě jen snaží dělat věci, které byste bězně nedělali. :o

Josh Wink je velkým zastáncem nových Djských technologií. Jako jeden z prvních používal a obhajoval Final Scratch.

Joshe oslovil například bývalý člen skupiny The Police, zda by pro něj nezremixolva jeho nový singl „Send your Love“ z alba „Sacred Love“ . Sám pak natočil řadu singlů a vytvořil stovky remixů.

Je známý svou skvělou komunikací s publikem a je tak schopen zahrát jak rozjeté techno, tak našlapaný house nebo bublající minimal. Je to prostě chlapík, který zahraje všechno a hlavně perfektně.

josh_wink_4

Osobně jsem ho slyšel hrát v klubu Mecca, kde vystupoval se saxofonistou a dvěma vokalistkami. Tuto párty dodnes označuji za jednu z nejlepších, na kterých jsem byl a všem jeho živé vystoupení vřele doporučuju. Slyšet ho hrát naživo je opravdu zážitek.

Josh_Wink-live_at_ultra_music_festival_miami.mp3 (59 MB)

Josh_Wink_DEEP_SPACEY_MIX.mp3 (55 MB)

Josh_Wink-Essential-Mix.mp3 (158 MB)