ROMAN RAI

Author: admin

Roman Rai je prostě týpek, který vás v klubu nenechá sedět. :o

Navenek dost nenápadný týpek, od kterého byste určitě nečekali naspeedované, energické a perfektně sladěné sety. Podle mého názoru patří k tomu nejlepšímu, co v Čechách máme. Vždycky si ho rád poslechnu a nejraději právě naživo.

roman_rai_1

Doporučuju akci VLNY – KLUB BUKANÝR PRAHA

DJ Roman Rai, vlastním jménem Roman Hořínek, hraje od roku 1995, kdy se poprvé postavil za gramofony v kladenském klubu C19. V roce 1997 se v tomto klubu stal rezidentem a své umění zde převáděl na klubové noci pod názvem Boomerang. Postupně se inspiroval deep-houseovými labely (Pagan rec., Glasgow Underground…)

Netrvalo dlouho a DJ Roman Rai se brzy prosadil v předních pražských klubech. To první, co Romana dostalo do povědomí širších počtu posluchačů, byla kompilaci Future sound of Roxy, kterou namíchal pro časopis Tripmag (společně s Dj Lucasem). Sety z této kompilace se často hráli také na Rádiu 1.

roman_rai_4roman_rai_3

Roman má velice propracované sety, ve kterých  rád kombinuje různé styly (funky, house, disco) do kompaktního celku.

V jeho setech můžete často slyšet melodické a někdy až hypnotické zvuky, které přesně reagují na aktuální atmosféru v klubu.Jeho progressive houseový styl je natolik nezaměnitelný, že u návštěvníků klubů často vyvolá neopakovatelnou atmosféru.

Dj Roman Rai se v nedávné době zařadil mezi úspěšné producenty. Blýsknul se oficiálními remixy pro Dj a producenta Dannyho Howelse nebo duo Deep Forest (oceněné Grammy).

Remixoval také pro různé projekty a producenty jako jsou Moonbeam, Sultan, Timo Garcia, Vibrasphere, Add2Basket, Matt Rowan …

Roman se také v roce 2010 umístil na 2. místě jako producent a DJ roku v anketě Dance Music Awards

Jeho popularita a kvalita je zcela zřejmá, protože se jeho sety vydávají po celém světe. Nelze opomenout jeho živá vystoupení v Japonsku, Německu, Mexiku, Rakousku …

Z jeho setů doporučuji tyto:

Roman_Rai-Spacedust_10_part_one.mp3 (104 MB)

Roman_Rai-Spacedust_10_part_two.mp3 (66 MB)

Roman_Rai-Up_Down.mp3 (102 MB)

Roman_Rai_I_love-it.mp3 (121 MB)

Roman_Rai-flowing.mp3 (156 MB)

Roman_Rai-Demo.mp3 (85 MB)